Türklerle İlgili İlginç Bilgiler

"Kısaca Türk" olarak tanımladığım bu yazımda, bizlerin geleneksel olay ve olaylara yaklaşımlarına yer vermek istiyorum. Sıkılmadan okuyacağınız bu yazıda ara ara atacağınız kahkahalardan dolayı özür dilerim :)


 1. Her buzdolabının yumurtalık bölümünde bulunan yarım limon.(Misafirliğe gittiğimde buzdolabı açma alışkanlığım yoktur, fakat bizim evdeki buzdolabında muhakkak bulunuyor. Sizin de bulunduğuna eminim :)
 2. Yolda yürüyen arkadaşımızın üstüne araba sürmek... Pek komik bir tarafı olmasa da, Türk işi işte...
 3. Islak mendili sırasıyla, yüz, el, kollar, ayakkabı için kullanırız.
 4. Misafirlikden dönmek için kalktığımızda, kapı önünde misafir bulunduğumuz sürenin iki, belki üç katı bulunuruz.
 5. Özellikle Çengel Bulmacada adam kadın bizim için farketmez. Bıyık, sakal, gözlük, ben veya diş çürütme işi biz Türklerin :)
 6. Şampuanımızın içinde çok az kaldığında su doldurarak, içerisinde kalan gıdım şampuanı uzun süre kullanırız.
 7. Türk anneleri için geleneksel bildiğimiz sorulardan, kapıyı açar içeri gireriz ve "geldin mi?" paradoksu içerisine düşeriz :)
 8. Sırf dişçiye gideceğiz diye dişlerimizi fırçalarız (Ağzımız kokmasın, ayıp olmasın) Bunun harici kimimiz haftada 1, kimimiz ayda 1. Kimimiz de dişçiden dişçiye :)
 9. Yediğimiz, dürüm, yarım ekmek veya tost ile içeceğimizi öyle bir ayarlarız ki, onun son lokması gelmeden, o son yudum bitmez...
 10. Trafikte araç kornasını küfür, selam, teşekkür için farklı ritimlerde çalarız :)
 11. Araç camlarını tozlu görünce "Beni yıka", "beni hamama götür" vb. yazarız.
Şimdilik aklıma gelen komiklikler bunlar. Bu arada "Ne mutlu Türküm Diyene". Milletimle gurur duyuyorum, bu yazılanlar alay değil, fıkra tadında komik davranışlarımızdır...
Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ömer Hayyam ile Gazali Muhabbeti

Bunları Biliyor Muydunuz?

İlginç Bitki İsimleri